Pies w hotelu! Jak przygotować psa? Jaki powinien być opiekun? Jaki hotel?

Wyjeżdżając na urlop lub w...
pies w hotelu dla psów

Pies w hotelu! Jak przygotować psa? Jaki powinien być opiekun? Jaki hotel?

Sierpień 13/Joanna Uszok/hotel dla psów

Wyjeżdżając na urlop lub w służbową podróż możemy skorzystać z hotelu dla psów – jest to świetne rozwiązanie! Nie możemy jednak zostawić pupila gdzie popadnie – sprawdźmy to! Jaki hotel wybrać? Jaki powinien być opiekun? Jak przygotować do tego psa? Jak powinniśmy go spakować?

Osoba prowadząca hotel (dalej zwana opiekunem) powinna lubić psy – może to śmieszne, ale czasem zdarza się, że ktoś robi to z czystej chęci zysku! Nic nie robić i zarobić... Co tam pies i jego uczucia...

Fajnie by było gdyby opiekun posiadał własnego psa – wtedy od razu możemy zaobserwować jaka relacja łączy psa i Właściciela i na czym ona polega. Czy przestrzegane są jakieś zasady, czy pies może czuć się swobodnie.

Opiekun powinien posiadać szeroką wiedzę na temat psów. Te podczas rozłąki z Właścicielem reagują bardzo różnie – wyją, szczekają, rozładowują swój stres niszcząc różne przedmioty, brudzą gdzie popadnie, nie jedzą, są przestraszone. Opiekun powinien wiedzieć jak w danej sytuacji się zachować i co zrobić, aby zminimalizować stres i wyeliminować niepożądane zachowania i zapewnić psu poczucie bezpieczeństwa. Odpowiednie podejście i wiedza pomogą umilić czas spędzony w hotelu. Pierwsza pomoc też jest ważnym aspektem, opiekun musi być przygotowany na różne sytuacje!

Dokładnie to sprawdźmy i miejmy 100% pewność, że pies trafi pod dobrą opiekę!

Opiekun powinien przeprowadzić z nami szczegółowy wywiad. Zadać pytania dotyczące karmienia, stanu zdrowia, uczuleń, godzin spacerów, rodzaju aktywności, kondycji fizycznej, zachowania w stosunku do innych psów. Zapytać co pies może, a co jest kategorycznie zabronione. Takie informacje są bardzo ważne, każdy pies jest inny i opiekun powinien dostosować się do wskazówek Właściciela.

Jaki hotel wybrać? Osobiście wolę domowe hotele – wtedy wiem, że uwaga i czas opiekuna przeznaczona jest wyłącznie dla mojego przyjaciela.

Jak przygotować psa? Co powinien mieć? Książeczka zdrowia. Pies musi być zaszczepiony, odrobaczony i zabezpieczony przeciwko kleszczom! Legowisko lub kocyk ze znajomym zapachem pomogą zmniejszyć stres. Karma – każdy pies karmiony jest inaczej i o różnych porach, dlatego trzeba zapewnić jedzenie na czas pobytu w hotelu. Należy ściśle poinstruować opiekuna w tej kwestii, jeśli pies ma jakiekolwiek problemy z alergiami, bądź innymi przypadłościami układu pokarmowego. 

Teraz kilka słów o mnie, w odniesieniu do hotelu dla psów:

Jestem pasjonatem psów! Każdą swoją wolną chwilę wykorzystuję na budowaniu relacji z moim psem. Fascynujące jest budowanie więzi i zaufania pomiędzy przewodnikiem, a psem.

Ciągle poszerzam swoją wiedzę, jestem w trakcie kursu „PETSITTER” w COAPE Worldwide Excellence in Pet Behaviour Education. Część pierwsza dotyczyła psów, a oto moja ocena:

„Pola wypełnia tutor:

Ocena: A 80-89%

Uczestnik spełnił wszystkie kryteria wysokiego standardu, wykazał się dużą oryginalnością oraz zastosowaniem teorii w praktyce.

Komentarz: Pani Joanno świetna praca. Opisała Pani przypadki dość szczegółowo podając prawidłowe podłoża zachowań problemowych. Dodatkowo ćwiczenia dobrane są idealnie do problemu. Schematy ćwiczeń są szczegółowe, lecz opisane zostały w przystępny dla każdego właściciela sposób. Bez zastrzeżeń. Moje gratulacje!

Katarzyna Władyka”

W moim hotelu dla psów każdy gość jest traktowany jak przyjaciel. Gość „wchodzi” w rytm naszego życia i codziennie nam towarzyszy w prawie każdej czynności. Poświęcając swoją uwagę i wykorzystując zdobyta wiedzę minimalizuję stres związany z rozłąką. Moją nagrodą jest zadowolona mordka i merdający ogon podopiecznego, który chętnie do mnie wraca!

Wszystkiego dobrego!Zobacz również


Komentarze/ 0


DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Kategorie
Tagi
aktywnie z psem american staffordshire terrier amstaff aport bażantowo biegam z psem BizneswomanRoku bouvier bouvier des flanders bullterier bulterier miniaturowy cane corso canicross cavalier chow chow coape diy dogtrekking flirt pole foksterier gdy pies ciągnie na smyczy gdzie się wybrać na spacer z psem w Katowicach golden retriever groźny pies gryzak hałda hodowla hotel hotel dla psów hotel dla psów katowice hotel dla psów katwice idealny spacer JRT katowice kinga wu photo klatka kocham mojego psa labrador las luźna smycz mata węchowa miejsca na spacer miejsce dla psa miejsce przyjazne psom miejscówki morze najlepszy pies nauka chodzenia na smyczy nauka pływania nosework nowofundland opieka nad psem opiekun zwierząt otel owczarek owczarek niemieci owczarek niemiecki park pasja perra petsi petsitter petsitter katowice petsitter Katowicw Pies pies ciągnie na smyczy pies goni ogon pies gryzie ogon pies nad wodą pies sportowy pies to nie zabawka pies uczy się pływać pies w mieście pitbull pitbull red nose pociąg podróż podróż z psem polski owczarek nizinny posłuszeństwo pozytywne wzmacnianie praca węchowa praca z psem prawidłowy spacer prezent na święta problemy z chodzeniem na smyczy przepisy prawa psie sporty pływanie red nose relacja rottweiler roxi rozwój psa seter irlandzki silesia city center sledy smycz śnieg socjalizacja spacer spacer grupowy spacer indywidualny spacer z petsitterem spacer z psem spacerowanie z psami spaceruj z psem spacerujzpsem spacery z psami spacery z psami w Katowicach spacerzpsem spcer sport spring pole sprzęt dla psa StaćMnieNaSukces staffik SukcesPisanySzminką święta sylwetka psa szarpak szarpak dla psa szczeniak szczęśliwy pies szkolenie psa teqi trening trening z psem trenuje z moim psem trenuje z psem trenuje ze swoim psem ttb wąchanie wakacje z psem weight pulling więź więź z psem woda wycieczka z psem wyprowadzanie psów wyprowadzanie psów katowice york yorkshire terrier zabawa zabawa edukacyjna zabawa z psem zabawka dla psa zabawka edukacyjna zadowolony pies zaufanie zawód petsittera zdrowy pies zima zrób to sam zrównoważony rozwój psa
Podoba Ci się to co robię?

Sprawdź moją ofertę oraz skontaktuj się.
Zapraszam też do polubienia profilu na FB oraz obserwacji Instagrama, żeby być na bieżąco :)

Teqi

Chcesz na bieżąco śledzić szczęśliwe życie wizytówki PETSI – Teqi?
Obserwuj jej przygody na Instagramie @tetkateqi_amstaff

Szafirkowo-rubinowe

Obserwuj przygody na Instagramie @szafirkowo_rubinowe