Jak rozruszać leniwego psa? Efekt po miesiącu ;)

Po miesiącu sympatycznego spacerowania...
wyprowadzanie psów katowice

Jak rozruszać leniwego psa? Efekt po miesiącu ;)

Sierpień 16/Joanna Uszok/spacer

Miesiąc systematycznego spacerowania za nami! Jaki efekt?

Obserwowanie zmian u ospałego i leniwego, wręcz zmierzłego Bouviera od pierwszego spaceru do momentu, w którym jesteśmy teraz bardzo mnie cieszy ;) Ale po kolei!

Zaczęłyśmy od 15minutowych wyjść – kondycja nie pozwalała na dłuższe spacerowanie. Po około tygodniu, kiedy zobaczyłam (obserwacja zachowania psa jest bardzo ważna, ponieważ każdy pies inaczej reaguje, jest w innej kondycji), że krótki spacerek nie męczy jej już tak jak na początku wydłużałam czas o 5 minut. Stopniowo w miarę upływu czasu dokładałam po kilka minut. Aktualnie Roxi w bardzo spokojnym tempie jest w stanie przejść niecałe 4km w 1 godzinę. Często chodzimy tą samą trasą, aby porównywać efekty. Trasę naszego spaceru zapisujemy na mapce Endomondo – to pozwala na łatwe i szybkie porównywanie osiągniętych wyników. Przez jakiś czas będziemy utrzymywać stałe tempo i czas jaki wypracowałyśmy do tej pory, aby organizm psa na spokojnie przyjmował zmiany. Roxi ma 12 lat więc wszystko musi dziać się stopniowo.

Pierwszym efektem, który widać gołym okiem jest zachowanie psa! Roxi jak tylko zobaczy, że trzymam w ręce smycz od razu wychodzi spod stołu i aż skacze ze szczęścia, że pójdzie na spacer ;)

Co udało mi się osiągnąć: skojarzenie smyczy z czymś co cieszy psa, co sprawia mu radość. Pokazałam Roxi, że spacerowanie, odkrywanie nowych miejsc jest ciekawsze i zdecydowanie fajniejsze niż siedzenie w domu. Systematyczne wychodzenie wejdzie psu w nawyk i moment w którym zobaczy smycz nie będzie go tak ekscytował, bo stanie się to dla niego normalną codzienną czynnością.

Zdecydowana poprawa kondycji! Roxi po 15 minutach nie sapie jakby miała wyzionąć ducha, tylko chętnie idzie naprzód.

Utrata wagi. Miesiąc temu waga wskazywała 36kg, dzisiaj są to 32kg i dalej będzie spadać! ;) Forma rośnie, zdrowie i kondycja poprawiają się – i o to chodzi ;)

Nastój psa uległ zdecydowanej poprawie. :D

Statystyki w liczbach:

Czas trwania spaceru: 15 minut – po miesiącu 1 godzina

Waga psa: 36kg – po miesiącu 32kg

Przespacerowałyśmy około 76km w ciągu 1 miesiąca

Nie osiadamy na laurach działamy i spacerujemy dalej!Zobacz również


Komentarze/ 0


DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Kategorie
Tagi
aktywnie z psem american staffordshire terrier amstaff aport bażantowo biegam z psem BizneswomanRoku bouvier bouvier des flanders bullterier bulterier miniaturowy cane corso canicross cavalier chow chow coape diy dogtrekking flirt pole foksterier gdy pies ciągnie na smyczy gdzie się wybrać na spacer z psem w Katowicach golden retriever groźny pies gryzak hałda hodowla hotel hotel dla psów hotel dla psów katowice hotel dla psów katwice idealny spacer JRT katowice kinga wu photo klatka kocham mojego psa labrador las luźna smycz mata węchowa miejsca na spacer miejsce dla psa miejsce przyjazne psom miejscówki morze najlepszy pies nauka chodzenia na smyczy nauka pływania nosework nowofundland opieka nad psem opiekun zwierząt otel owczarek owczarek niemieci owczarek niemiecki park pasja perra petsi petsitter petsitter katowice petsitter Katowicw Pies pies ciągnie na smyczy pies goni ogon pies gryzie ogon pies nad wodą pies sportowy pies to nie zabawka pies uczy się pływać pies w mieście pitbull pitbull red nose pociąg podróż podróż z psem polski owczarek nizinny posłuszeństwo pozytywne wzmacnianie praca węchowa praca z psem prawidłowy spacer prezent na święta problemy z chodzeniem na smyczy przepisy prawa psie sporty pływanie red nose relacja rottweiler roxi rozwój psa seter irlandzki silesia city center sledy smycz śnieg socjalizacja spacer spacer grupowy spacer indywidualny spacer z petsitterem spacer z psem spacerowanie z psami spaceruj z psem spacerujzpsem spacery z psami spacery z psami w Katowicach spacerzpsem spcer sport spring pole sprzęt dla psa StaćMnieNaSukces staffik SukcesPisanySzminką święta sylwetka psa szarpak szarpak dla psa szczeniak szczęśliwy pies szkolenie psa teqi trening trening z psem trenuje z moim psem trenuje z psem trenuje ze swoim psem ttb wąchanie wakacje z psem weight pulling więź więź z psem woda wycieczka z psem wyprowadzanie psów wyprowadzanie psów katowice york yorkshire terrier zabawa zabawa edukacyjna zabawa z psem zabawka dla psa zabawka edukacyjna zadowolony pies zaufanie zawód petsittera zdrowy pies zima zrób to sam zrównoważony rozwój psa
Podoba Ci się to co robię?

Sprawdź moją ofertę oraz skontaktuj się.
Zapraszam też do polubienia profilu na FB oraz obserwacji Instagrama, żeby być na bieżąco :)

Teqi

Chcesz na bieżąco śledzić szczęśliwe życie wizytówki PETSI – Teqi?
Obserwuj jej przygody na Instagramie @tetkateqi_amstaff

Szafirkowo-rubinowe

Obserwuj przygody na Instagramie @szafirkowo_rubinowe